środa, 28.7.2021

Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU TCZEWSKIEGO

logo     logo

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego     na lata 2007-2013

Tytuł projektu:

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego

Nazwa programu:
Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Numer i nazwa Priorytetu:
5. Środowisko i energetyka przyjazna środowisku

Numer i nazwa Działania:
5.5 Infrastruktura energetyczna i poszanowanie energii

Wnioskodawca:
Powiat Tczewski

Okres realizacji:
10.01.2011 - 26.09.2011

Miejsce realizacji projektu:
Powiat Tczewski, Gmina Tczew, miejscowość: Tczew

1 653 996,06 PLN    (w tym wydatki kwalifikowalne: 1 502 145,56 PLN)

Finansowanie:
50% Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - 751 072,77 PLN
50% Wkład własny - 751 072,79 PLN

Opis projektu:

Projekt dotyczy termomodernizacji 3 budynków szkolnych w Powiecie Tczewskim (I LO, IILO i ZSBiO). Zakres termomodernizacji budynków obejmuje: ocieplenie ścian zewnętrznych o łącznej powierzchni 2480,4 m², ocieplenie dachów lub stropodachów o powierzchni 3174,1 m², wymiane 106,63 m² okien oraz modernizacje systemów grzewczych wraz z wymiana źródła ciepła w I LO.

Zakres rzeczowy inwestycji w poszczególnych budynkach obejmuje następujące prace:

1. budynek I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie:
- docieplenie ścian zewnętrznych – polistyren ekstrudowany,
- docieplenie dachu,
- docieplenie stropów poddaszy,
- wymiana stolarki okiennej,
- modernizacja kotłowni - wymiana kotłów gazowych na kotły kondensacyjne oraz innych zdekapitalizowanych urządzeń kotłowni,
- modernizacje systemu grzewczego (m. in. montaż układów automatycznej regulacji czasowej, montaż grzejników);

2. budynek II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie:
- docieplenie ścian zewnętrznych,
- docieplenie stropodachu wentylowanego,
- modernizacja systemu grzewczego (m.in. montaż zaworów termostatycznych, montaż zaworów regulacyjnych na pionach instalacji c.o., ),

3. budynek Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych:
- docieplenie ścian zewnętrznych,
- docieplenie stropodachu niewentylowanego,
- modernizacja systemu grzewczego (m.in. montaż zaworów termostatycznych, wymiana części grzejników).

W wyniku realizacji projektu ilość zaoszczędzonej energii wyniesie 1824,7 GJ, co odpowiada 506, 87 MWh/rok, co oznacza zmniejszenie jej zużycia o około 40% w stosunku do stanu obecnego.

Ponadto w ramach realizacji projektu przeprowadzona zostanie akcja informacyjno – promocyjna, która dotyczyć biedzie organizacji dwóch szkoleń.Pierwsze szkolenie dotyczyć będzie użytkowania budynków ogrzewanych i przeznaczone będzie dla wszystkich pracowników szkół – administracyjnych, technicznych i nauczycieli. Drugie szkolenie przeznaczone zostanie dla nauczycieli i związane biedzie z przygotowaniem nauczycieli do przekazania uczniom wiedzy z zakresu poszanowania energii. Z akcji promocyjno- informacyjnej skorzystają w sumie 223 osoby.

Osoba do kontaktu:

Dominika Sołtys